Novi prekršajni nalozi za neodgovorne u ugostiteljskim objektima

08 jul 2020

Tokom inspekcijskog nadzora, službenici Komunalne policije i Uprave za inspekcijske poslove Opštine Tivat, sinoć /utorak, 7. jul/ su u ugostiteljskom objektu "Kontakt" u ulici Njegoševoj zatekli bez zaštitne opreme R.D i K.I, zaposlene u ovom objektu. Ovo je suprotno članu 55 Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti i kažnjivo na osnovu člana 70, stav 4 tačka 8 navedenog zakona. Ovim licima su od strane inspektora Uprave za inspekcijske poslove Opštine Tivat ispisani i uručeni prekršajni nalozi u iznosu od po 100€. Lica u prekršaju su potpisala nalog, prihvativši svoju odgovornost.

Uprava za inspekcijske poslove i Komunalna policija Opštine Tivat nastaviće sa aktivnostima, u cilju kontrole sprovođenja mjera propisanih od strane Nacionalnog koordinacionog tijela i defiisanih Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti. Svim prekršiocima biće izricane mjere i sankcije, kako bi se sačuvalo zdravlje i život građana.