Opština Tivat nagradila najuspješnije srednjoškolce RE populacije

09 jul 2024

Sekretarijat za društvene djelatnosti Opštine Tivat, u ponedjeljak /08. jul/ organizovao je prijem za mlade Tivćane, pripadnike RE populacije, koji sa velikim uspjehom pohađaju srednje škole u Tivtu i drugim crnogorskim gradovima. Sabrija Rama, Mendona Ćuškaj, Đulijano Baljaj i Matej Vučković uzorni su đaci koji u planu imaju nastavak školovanja i skoro zaposlenje. Učenici su dali osvrt na prethodnu školsku godinu, koja je po njihovim riječima donijela mnoge benefite te ukazali na značaj obrazovanja.

Sekretarka za društvene djelatnosti Olivera Mišković Vidojević uspješnim srednjoškolcima uručila je novčane nagrade.

Navedena aktivnost, dio je Lokalnog akcionog plana za socijalnu inkluziju Roma i Egipćana 2023-2027, strateškog dokumenta Opštine Tivat koji je u januaru usvojen od strane lokalnog parlamenta.

Dokumentom se definišu lokalne politike od značaja za romsko-egipćansku populaciju, a fokus je upravu na aktivnostima i podsticajnim mjerama u segment obrazovanja.

post slika