Podijeljeno ukupno 1535 paketa pomoći

13 maj 2020

Ukupno 1535 paketa pomoći je podijeljeno stanovništvu iz socijalno ugroženih kategorija, porodicama koje su u stanje socijalne potrebe došle zbog epidemiološke situacije kao i pripadnicima RE populacije.

U posljednjem kontigentu, pomoć je obezbijeđena za ukupno 274 porodice kojima je uručeno 548 paketa.

Takođe od početka mjeseca, 14 paketa je podijeljeno članovima osam porodica RE populacije koje su bile izostavljene sa prethodnog spiska.

S obzirom na ublažavanje mjera, aktivnosti Crvenog krsta biće nastavljene periodičnim dijeljenjem setova iz pomoći koja je za tu svrhu određena, sve  do proglašanja kraja epidemiološke situacije u Crnoj Gori.

S obzirom na prestanak rada Kol centra Opštinskog tima za zaštitu i spašavanje, od petka, 15. maja do 1. juna na snazi će biti broj za hitne situacije Službe zaštite i spašavanja Tivat (032 671 318), a nakon tog perioda, shodno redovnim aktivnostima nadzornog organa - Sekretarijata za sport, mlade i socijalna pitanja, za ovakve situacije, biće aktuelni brojevi telefona i Centra za socijalni rad i OO Crveni krst.

post slika