Postavljanje samouslužnih stanica za bicikle – Evropska nedjelja mobilnosti

17 sep 2021

U sklopu manifesticije Evropska nedjelja mobilnosti, kompanija Imlek je donirala dvije samouslužne servis stanice za bicikle građanima Tivta. Službenici Komunalnog preduzeća danas su ove stanice postavili na dvije lokacije, jednu pored zgrade Opštine i drugu pored punkta Turističke organizacije Tivat u Donjoj Lastvi. Biciklisti će od sada moći na ovim lokacijama da pumpaju gume, provjere ispravnost bicikla i izvrše manje popravke.

„Zahvalni smo kompaniji Imlek na ovoj donaciji i na izlasku u susret, kako bi na ovaj način obilježili jedan od dana u sklopu Evropske nedelje mobilnosti. Građani Tivta, kao i mnogobrojni stranci koji u našem gradu borave, veoma su okrenuti biciklizmu i korišćenju ovog vida prevoza. Djeca i mladi sve više koriste bicikle kako bi stigli do škole i kretali se po gradu. Naša je želja, naravno, da kao grad nosilac titule „Zelena destinacija“ promovišemo ovaj vid zelenog prevoza, kako bismo ne samo rasteretili saobraćajnice, nego i podržali zdrave stilove života”, kazala je v.d. menadžera opštine Patricia Pobrić.

Evropska nedjelja mobilnosti obilježava se svake godine u periodu od 16. do 22. septembra, pod pokroviteljstvom Evropske komisije.