Predsjednik opštine čestita Međunarodni dan Roma

08 apr 2021

“Iako malobrojna, romska zajednica u Tivtu zaslužuje bolji ekonomski i socijalni položaj, rješavanje svih važnih egzistencijalnih pitanja, ali i potpuno ravnopravan pristup svim javnim resursima. Obaveza lokalne uprave na čijem sam čelu jeste stvoriti uslove da svi građani Tivta, uključujući i Rome kao vrlo ranjivu zajednicu, budu uključeni u društvene tokove i ostvaruju jednake šanse u svim oblastima života. Romima čestitam njihov Međunarodni dan, sa željom da godine koje dolaze donesu bolju integrisanost i visok kvalitet života svim pripadnicima ove zajednice” – kaže se u čestitci predsjednika opštine Tivat Željka Komnenovića povodom Međunarodnog dana Roma.

Na Međunarodni dan Roma (8. april) proslavlja se romska kultura, istorija i jezik, te podiže svijest o problemima s kojima se Romi i dalje suočavaju. Zvanično je proglašen 1990. godine tokom 4. svjetskog kongresa Roma, u čast prvog velikog međunarodnog sastanka Roma 1971. godine u Velikoj Britaniji.

post slika