Predsjednik SO Petković na proslavi Dana Opštine Tuzi

02 sep 2021

Predsjednik SO Tivat dr Andrija Petković, prisustvovao je, na poziv tamošnjeg rukovodstva, proslavi organizovanoj povodom Dana Opštine Tuzi.

– Želim i ovom prilikom još jednom da čestitam praznik našim prijateljima iz Tuzi. Razvoj lokalnih zajednica, uz poštovanje svih njihovih specifičnosti od krucijalnog je značaja za sveukupan razvoj države Crne Gore. Čast mi je što sam bio u prilici da se bliže upoznam sa segmentima razvoja ove mlade Opštine i planiranim projektima – rekao je dr Andrija Petković.

Usvajanjem statuta Opštine Tuzi u lokalnoj skupštini promijenjen je datum kada će slaviti Dan opštine. To je od sada 1. septembar, umjesto dosadašnjeg 15. decembra. Novi praznik ustanovljen je kao dan sjećanja na proglašenje nezavisnosti Tuzi od Podgorice odlukom Skupštine Crne Gore, dok je 15. decembar dan kada su Tuzi oslobođene u Drugom svjetskom ratu.

Galerija