PRIVREDNI SAVJET OPŠTINE TIVAT POZITIVNO O NACRTU BUDŽETA

05 dec 2019
Privredni savjet Opštine Tivat razmatrao je nacrt Budžeta Opštine Tivat za 2020. godinu kojim su obuhvaćena kapitalna ulaganja sa više od 50% od ukupno planiranog iznosa budžeta, što je po ocjeni privrednika, dobar pristup.   Na drugoj sjednici Savjeta koja je održana u kabinetu Predsjednika Opštine, privrednici su izrazili nadu da će budžet biti i ostvaren u planiranom obimu.   Najviše sugestija predstavnici privrede uputili su na račun neophodnosti rješavanja preopterećenosti u saobraćaju kako u toku sezone, tako i van nje, potom na temu izgradnje bulevara, asfaltiranja ulica, rješavanja kanalizacije u Radovićima i ostalim prigradskim naseljima, kao i sportske dvorane i drugih uglavnom infrastrukturnih problema.   Privredni savjet je formiran kao savjetodavno tijelo Predsjednika Opštine, a u cilju unapređenja institucionalne podrške lokalnoj privredi i podsticanja razvoja privrede na teritoriji naše Opštine. Imajući u vidu značaj i važnu ulogu koju Privredni savjet ima u procesu donošenja važnih dokumenata na nivou opštine, tema II sjednice je bio upravo nacrt budžeta opštine za 2020. godinu. post slika

Galerija