Promocija Tivta i Crne Gore u Nišu

25 maj 2021

Turistička organizacija Tivat u saradnji sa Nacionalnom turističkom organizacijom Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Opštine Tivat, predstavila je u Nišu turističku ponudu grada, ali i cijele Crne Gore. Događaj je iniciran uspostavljanjem prijateljske saradnje između Opštine Tivat i Grada Niša, i svojevrsna je najava direktne avio linije na relaciji Niš - Tivat koja se očekuje sredinom juna.

U centru Niša juče je organizovan promotivni događaj zabavnog karaktera, u okviru kojeg je nastupila Leontina Vukomanović sa dječjim horom „Čarolija“ iz Niša. Građanima su dijeljeni promotivni materijali, a organizovano je i nagradno izvlačenje, pa su oni najsrećnije ruke osvojili ljetovanja u Crnoj Gori.

Direktorica TO Tivat Danica Banjević pozvala je Nišlije da dođu u Tivat i Crnu Goru „Vi ste se uželjeli mora, a more se uželjelo vas“. Ona je istakla da je u Crnoj Gori 2019. godine boravilo preko 400.000 turista iz Srbije, a samo linijom Niš –Tivat došlo je 7.500 gostiju. „I javni i privatni sektor  preduzimaju sve mjere kako bi se turisti u Crnoj Gori osjećali bezbjedno. Usvojeni su sigurnosno-zdravstveni protokoli. Direktna avio-linija omogućava da se do mora i odmora stigne za manje od sat vremena“ – kazala je Banjević.

Na svečanoj večeri kojoj su prisustvovali predstavnici Grada Niša, turističke privrede i medija, goste je u ime domaćina pozdravio i predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović napominjući da su stvoreni preduslovi za što jednostavniji dolazak na crnogorsko primorje: „Turisti koji dolaze u Crnu Goru, u slučaju potrebe, biće zdravstveno zbrinuti. Poznati su zdravstveni protokoli. Za ulazak u zemlju nije potreban PCR test. Lokalne uprave i Vlada Crne Gore potrudili su se da turistička sezona prođe u najboljem redu.“ On je pozvao građane Niša da posjete Crnu Goru i Tivat, i najavio da će promocija Niša u Tivtu biti održana u septembru.

U nekoliko većih gradova u Srbiji u toku je tzv „Road show“ kampanja, u kojoj učestvuju lokalne turističke organizacije Budve, Kotora, Bara i Tivta, pa će slični promo događaji biti organizovani narednih dana u Beogradu i Novom Sadu. Aktivnosti Nacionalne i lokalnih turističkih organizacija, sa velikim interesovanje ispratili su niški mediji. Predsjednik opštine Željko Komnenović  gostovao je na niškoj televiziji Zona Plus zajedno sa gradonačelnicom Niša Draganom Sotirovski (Gostovanje možete pogledati na linku: https://www.youtube.com/watch?v=p_tsKC9jSHg). Direktorica TO Tivat i menadžerka Nacionalne turističke organizacije Ljiljana Čukić gostovale su na Niškoj televiziji, a događaje je ispratila i televizija Belle Amie.