Tivat priredio doček za vicešampiona svijeta

11 jul 2023

Doček za Tivćanina Nikolu Golubovića, vicešampiona svijeta u klasi ILCA 6 priređen je sinoć ispred jedriličarskog kluba “Delfin”. Ovim je proslavljena prva seniorska medalja u ovom sportu na najvećem nivou za Crnu Goru.

Potpredsjednik Opštine Tivat dr Andrija Petković mladom jedriličaru čestitao je na uspjehu. "Nikola, hvala ti što si Tivat i Crnu Goru stavio na jedriličarsku mapu svijeta. Ovo je jedan od najvećih uspjeha u istoriji crnogorskog sporta. Znam i koliko je truda i ljubavi u ovu medalju ugradio trener Ilko Klakor. Obećavam ti da ćeš imati najkvalitetnije moguće pripreme za Olimpijadu u Parizu" - poručio je Petković.

Golubovića, Ilka Klakora, selektora crnogorske reprezentacije i Andriju Markovića, takmičara u juniorskoj konkurenciji, dočekali su porodica, članovi i prijatelji JK “Delfin”.

post slika

Galerija