Uspostavljena saradnja Gradske biblioteke Tivat i Kulturnog centra Vojvodine

22 mar 2024

Direktorica JU Gradska biblioteka Tivat Vesna Barbić i direktor Kulturnog centra Vojvodine „Miloš Crnjanski“, Nenad Šaponja, potpisali su danas Protokol o saradnji. Ovim aktom je formalizovana saradnja dvije institucije kulture, pa je plan da se u narednom periodu intenzivira saradnja.

„Veoma je značajno da kultura Vojvodine može da sarađuje sa Bokom i Tivtom, i meni je dragocjeno da imamo ozvaničenu saradnju. Tivat od prošle godine ima pobratimski odnos sa Novim Sadom, a naše su veze prije svega kulturne. Kulturni centar Vojvodine „Miloš Crnjanski“ kao krovna institucija može da ponudi široku lepezu kulturnih dešavanja u vezi sa književnosti, ali i pozorištem, filmom, slikarstvom, muzikom“ – kazao je direktor Kulturnog centra Vojvodine Nenad Šaponja nakon potpisivanja sporazuma.

„Danas smo ozvaničili saradnju, ali ja moram istaći da smo sa direktorom ove ustanove gospodinom Šaponjom i do sada veoma uspješno sarađivali. Nedavno je bio naš gost u Tivtu, na promociji romana Vladimira Pištala „Pesma o tri sveta“. Upravo kako se u tom romanu svjetovi i kulture prepliću, razumjeli smo da bi na isti način trebalo njegovati saradnju između naših ustanova, jer kultura ne može poznavati granice“ – poručila je direktorica Gradske biblioteke Tivat Vesna Barbić. Ona je istakla da će najmlađa tivatska kulturna ustanova sarađivati i sa novosadskom izdavačkom kućom „Agora“, uveliko prepoznatom na crnogorskom tržištu.

Manifestacija „Dani Tivta u Novom Sadu“ se nastavlja sjutra, 23. marta, velikim defileom u centru Novog Sada i prigodnim kulturno-zabavnim programom na Trgu kod Porte. Delegaciju Opštine Tivat dočekaće gradonačelnik Grada Novog Sada, Milan Đurić sa saradnicima. Početak događaja zakazan je za 10:30h.