Vlada Japana Opštini Tivat donirala sredstva za nabavku opreme za vanredne situacije

18 jan 2022

Vlada Japana donirala je 68,265 eura Opštini Tivat, za nabavku opreme za vanredne situacije, među kojom je 30 komada novih vatrogasnih odijela, mašina za punjenje protivpožarnih aparata i set spasilačke opreme - sekač, razupirač i teleskopski cilindar.

Ambasador Japana Kacumata Takahiko potpisao je sa predsjednikom opštine Tivat Željkom Komnenovićem Ugovor o donaciji, u okviru projekta za osnovne potrebe stanovništva (POPOS).

Vlada Japana preko POPOS grantova obezbjeđuje finansijsku podršku za realizaciju projekata koji doprinose društvenom i ekonomskom razvoju zemlje. Ukupan iznos japanske pomoći kroz POPOS projekte u Crnoj Gori, do sada iznosi preko 3 miliona eura.