NTC projekat u Tivtu – posjeta edukatorki vrtiću

17 okt 2024

NTC obuka vaspitača u tivatskom vrtiću u završnoj je fazi, a predavači su proteklih dana obišli JPU “Bambi”, vrtić u centru grada i područne jedinice u Radovićima i Donjoj Lastvi. NTC edukatorke sagledale su do sada sprovedene aktivnosti i izrađena NTC sredstva, u saradnji sa vaspitačima prezentovale određene metode rada. U narednom periodu uslijediće evaluacija napretka vaspitača i dodjela diploma o završenoj NTC obuci.

Sekretarka za društvene djelatnosti Opštine Tivat Olivera Mišković Vidojević razgovarala je sa NTC edukatorkama Marinom Ilić i Aleksandrom Popović. Po riječima edukatorki, NTC obuku trenutno prolazi 20 vaspitača iz tivatskog vrtića, a saradnja sa ustanovom i sa polaznicima je vrlo dobra.

Opština Tivat potpisala je tokom 2023. godine Memorandum o saradnji sa Nikola Tesla obarzovnim centrom, pa shodno tome finansira obuku vaspitača, nastavnika i profesora u vrtićima i školama, sa ciljem podrške odvijanja obrazovnog procesa u Tivtu.