AKCIJA DOBROVOLJNOG DAVANJA KRVI ODRŽANA U OPŠTINI TIVAT

22 dec 2017

U Multimedijalnoj sali Opštine Tivat danas je održana sedma akcija dobrovoljnog davanja krvi, u organizaciji Opštine Tivat – Službe za informacione sisteme i zajedničke poslove, a u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Crne Gore – odjeljenje Kotor. Akcija se odvija pod motom “Budimo humani, spasimo nečiji život”. U akciji je učestvovalo 20 dobrovoljnih davalaca, svi zaposleni u organima lokalne uprave.

Cilj ove, već tradicionalne akcije, jeste podizanje svijesti o važnosti dobrovoljnog davanja krvi, kao aktivnosti od opšteg društvenog interesa. Ovom akcijom, Opština Tivat želi podići svijest pojedinca o važnosti obezbjeđivanja dovoljnih količina krvi za potrebe stanovništva, za redovno liječenje, za obezbijeđenje adekvatnih rezervi za zbrinjavanje urgentnih stanja.

 

 

DDK 3  1

post slika