APRIL MJESEC ZDRAVLJA “BIRAM ZDRAVLJE”

04 apr 2019

U organizaciji Sekretarijata za mlade, sport i socijalna pitanja opštine Tivat i u saradnji sa tivatskim institucijama, povodom aprila, „Mjeseca zdravlja“, tradicionalno, i ove godine,planirane su sljedeće aktivnosti:

• Prezentacija projekta „TIVAT YOUTH FRIENDLY CITY“ i Evropske omladinske kartice koja je specijalno dizajnirana za Tivat, sa motivima Školskog broda Jadran.
  • Slikarsko platno - u saradnji sa JU Muzej i galerija Tivat, građanima Tivta će biti omogućeno da cijeli mjesec, veliko slikarsko platno, koje će biti postavljeno na Trgu od kulture, oslikaju svojim porukama na temu zdravlja.
  • Posjeta najstarijim gradjanima Tivta - Najstarije građane Tivta posjetiće volonteri i vršnjački edukatori Omladinskog kluba sa geronto domaćicama a u saradnji sa Crvenim krstom Tivat.
  • Preventivni pregledi - u saradnji sa Domom zdravlja, za korisnike/ce, opštinskog servisa „Pomoć i njega u kući“ predviđeni su preventivni pregledi .
  • Masovna „Trka zdravlja“ za djecu iz vrtića i najmladje učenike osnovnih škola biće organizovana na stadionu Fudbalskog kluba Arsenal.
  • DA BI IMALI DRVO, POSADI SADNICU PRVO“ - raspodjela sadnica