BORBA SA VATROM U GORNJIM KRAŠIĆIMA

18 jul 2017

Požar na poluostrvu Luštica se primakao na par stotina metara od sela Zabrđe i Stojkovići, iznad Gornjih Krašića. Na licu mjesta su potpredsjednici opština Tivat i Herceg Novi, Dejan Maslovar, Ilija Janović i Miloš Konjević, kao i načelnici Služba zaštite Herceg Novog i Tivta, Zoran Barbić i Zlatko Ćirović. Po nalogu Predsjednice opštine Tivat dr. Matijević na terenu su hitno mobilisani i pripadnici komunalne policije Opštine Tivat.

Vatra je zahvatila ogromno područje ispod samog Obosnika. Krašiće obavija gust dim. U akciji gašenja, pored pripadnika ovih službi učestvuju i pripadnici Odreda za spašavanje Mornarice VCG kao i dobrovoljci. Zbog opasnosti od ugrožavanja života i imovine, protivpožarne snage razmišljaju i o evakuaciji ovih mjesta. Požar na ovoj lokaciji izbio je sinoć 15 minuta iza ponoći, a sumnja se da ga je izazavalo varničenje na dalekovodu ispod samog Obosnika.

G Krasici2

post slika