Čestitka povodom Međunarodnog dana Roma 8. aprila

08 apr 2022

Predsjednik opštine Željko Komnenović čestitao je romskoj zajednici u Tivtu Međunarodni dan Roma 8. april. „Obaveza lokalne uprave je da kontinuirano i sa proaktivnim pristupom, radi na unaprijeđenju socijalnog i ekonomskog položaja romskog stanovništva, i obezbijedi ravnopravan pristup svim javnim resursima. Pripadnicima ove zajednice u Tivtu čestitam praznik i želim da im budući dani donesu puno bolji kvalitet i jednake šanse u svim oblastima života“, ističe se u čestitci.

Međunarodni dan Roma ustanovljen je sa ciljem da se ukaže na položaj ove populacije. Zvanično je proglašen 1990. godine u Poljskoj, gdje je održan četvrti Svjetski romski kongres Međunarodne romske unije, u znak sjećanja na prvi veći međunarodni susret romskih predstavnika, koji je održan od 7. do 11. aprila 1971. godine u Velikoj Britaniji.

post slika