Čestitka predsjednika opštine Tivat povodom 13. jula

13 jul 2022

Uvažene građanke i građani Tivta i Crne Gore,

U ime Opštine Tivat i svoje lično ime, čestitam vam 13. jul, Dan državnosti i antifašističkog ustanka naroda Crne Gore.

Na ovaj dan 1941. godine, herojski podvig našeg naroda probudio je divljenje cijele Evrope, kada je, u najmračnijem trenutku istorije na evropskom tlu, velikim narodnooslobodilačkim ustankom upravo u maloj Crnoj Gori upaljen plamen otpora protiv okupatorskih sila. Istog dana, na Berlinskom kongresu davne 1878. godine, država Crna Gora dobila je svoje međunarodno priznanje.

Veliki događaji, sjedinjeni u jedan datum, ispisali su našu istoriju kao zlatni simboli duboko ukorijenjenog slobodarskog duha koji nas spaja i zbog kojeg su položeni brojni životi. Slaveći 13. jul, mi njegujemo i potomcima prenosimo tradiciju antifašizma i otpora mržnji, snagu i uzvišenost ljubavi, zajedništva i sloge među nama.

Srećan nam 13. jul!

Predsjednik opštine Tivat

Željko Komnenović

post slika