Čestitka predsjednika Opštine Tivat povodom Dana državnosti

10 jul 2020

Svim građankama i građanima Tivta i Crne Gore čestitam 13. jul, Dan državnosti.

Praznik je to slobode, sjajnih ideala, praznik uspostavljanja državnih temelja i međunarodnog priznanja nezavisnosti i suverenosti. U jednom datumu objedinjeni su važni trenuci crnogorske istorije, momenti koji su utrli put daljeg razvoja crnogorske države. Berlinski kongres 1878. godine Crnoj Gori je donio dugo očekivano međunarodno prizanje, dok je na isti dan 1941. Crna Gora, i Evropi i svijetu pokazala put izbavljenja od najmračnijih ideologija modernog doba.

Ostaje nam ovaj dan kao vječno podsjećanje, kao inspiracija i obaveza, da nastavimo tamo gdje su stali naši preci i da posustajanje nije mogućnost.

Čestitam vam praznik sa željom daljeg prosperiteta, mira i blagostanja.

Predsjednik Opštine Tivat

dr Siniša Kusovac