Čestitka predsjednika Skupštine opštine Tivat povodom Dana državnosti

10 jul 2020

Svim građanima i građankama Tivta i Crne Gore, upućujem najiskrenije čestitke povodom 13. jula, Dana državnosti.

Ovaj praznik objedinjava dva važna datuma crnogorske istorije, 13. jul 1878. godine kada je Crna Gora stekla međunarodno priznanje i 1941. godine kada je podignut opštenarodni ustanak u II svjetskom ratu. Državna nezavisnost i osvojena sloboda jesu naše najvažnije tekovine i stubovi na kojima počiva crnogorsko društvo. Zato je obilježavanje 13. jula, odavanje počasti ovim tekovinama, ali i svima onima koji su se za njih ustrajno borili.

Ove godine državni praznik slavimo u sjenci velikog zdravstvenog izazova sa kojim je suočen cijeli svijet, u sijenci epidemije koronavirusom, i pred nama je težak zadatak, da kao pojedinci i institucije budemo odgovorni i sačuvamo javno zdravlje. Stoga vam želim da Dan državnosti provedete u zdravlju, porodičnom okruženju i u uvjerenju da ćemo iz ovog problema izaći čvršći i jači.

Da je vječna Crna Gora!

PREDSJEDNIK SKUPŠTE

Ivan Novosel

post slika