Čestitka predsjednika SO Tivat dr Andrije Petkovića, povodom Dana opštine Tivat

20 nov 2021

Čast mi je da građankama i građanima Tivta čestitam 21. novembar, Dan našeg grada. To je Dan kada su Tivćanke i Tivćani zlatnim slovima ispisali stranice svoje slobodarske istorije.

Danas, jače nego ikad, mora se čuti snažan antifašistički poklič, kao dokaz naše odlučnosti da svoju budućnost gradimo na idejama slobode i poštovanja. Da pokažemo da smo spremni da odgovorimo izazovima koje nam ovo vrijeme donosi i, poput naših predaka, njegujemo one osnovne ljudske vrijednosti, poštujući svakog čovjeka, bez obzira na njegovu nacionalnu i vjersku pripadnost.

Tivat je grad koji je svoje različitosti uvijek doživljavao kao prednost. Želim i hoću da vjerujem da su teško naučene lekcije iz prošlosti savladane i da su nas prije svega naučile da budemo bolji ljudi, oslobođeni okova predrasuda, primitivizma i zabluda.

Još, jednom, poštovane sugrađanke i sugrađani, od srca vam čestitam Dan našeg grada.

Predsjednik Skupštine opštine Tivat

Dr Andrija Petković

post slika