Delegacija Tivta na proslavi Dana opštine Karpoš

03 nov 2023

Delegacija opštine Tivat na čelu sa predsjednikom opštine Željkom Komnenovićem boravi u dvodnevnoj posjeti pobratimskoj Opštini Karpoš (Sjeverna Makedonija), povodom Dana opštine i obilježavanja 47 godina od njenog osnivanja.

Gradonačelnik Karpoša Stevčo Jakimovski upriličio je danas prijem za sve goste, a delegacije su prisustvovale i „Cvijetnoj paradi“ u dvorištu škole „Lazo Trpovski“. Uslijedila je sadnja drveta prijateljstva u ulici Bledski dogovor. Stablo prijateljskog Tivta svečano su usadili predsjednik opštine Željko Komnenović i direktor Komunalnog preduzeća Tivat Vučeta Stanišić.

Tivatska delegacija prisustvovaće i Svečanoj akademiji koja će se održati večeras na sceni Dramskog teatra Skoplje.

Gradonačelnik Karpoša Stevčo Jakimovski počasni je građanin Opštine Tivat, a pobratimski odnosi među ovim gradovima njeguju se već dugi niz godina.

post slika

Galerija