Dnevni centar u Tivtu obilježio prvi rođendan

06 okt 2021

JU Dnevni centar za djecu i mlade sa smetnjama i teškoćama u razvoju Tivat danas je obilježio prvu godišnjicu rada. Zaposleni su u zgradi Dnevnog centra priredili svečani koktel, kojem su, između ostalih, prisustvovali čelnici Opštine Tivat, kao i članovi Savjeta JU Dnevni centar, direktori obrazovnih ustanova u Tivtu i drugi gosti. V.d. direktora JU Dnevni centar Srđan Krunić, pozdravio je prisutne i izrazio zadovoljstvo zbog prilike da sumira rezultate rada u prethodnom periodu. „Zajedničkim snagama trudili smo se da se naši korisnici osjećaju u ovoj ustanovi kao kod kuće, da steknu nova znanja i prijatelje. Dokaz da smo to uspjeli su njihova nasmijana lica, koja nas svakog jutra dočekuju prilikom dolaska. Za nas, zaposlene, nema veće nagrade od toga“, kazao je Krunić i naglasio veliku ulogu roditelja, kao ništa manje značajnu kariku u lancu uspjeha. Poručio je da je pred njima još puno rada i da će raditi na otvaranju vrata te ustanove i procesu inkluzije u svim sferama društva. „Na taj način zatvorićemo krug uspjeha, ali se na tome nećemo zaustaviti. Širićemo ga ljubavlju, toplinom i podrškom, koju ćemo pružati našoj djeci, mladima i njihovim roditeljima, jer je to njima najpotrebnije“, zaključio je Krunić i zahvalio na podršci. Predsjednik opštine Željko Komnenović čestitao je godišnjicu rada kolektivu Dnevnog centra i zahvalio na uloženom trudu da njihovi korisnici, kao glavni razlog postojanja te ustanove, budu zadovoljni. „U prošlosti se više vodilo računa o zaposlenima, a manje o korisnicima. Mi smo tu logiku preokrenuli i u saradnji sa Sekretarijatom za društvene djelatnosti i Savjetom Dnevnog centra, kroz sistematizaciju izvršili racionalizaciju radnih mjesta. Time je smanjen administrativni aparat, a povećan broj stručnog osoblja za rad sa korisnicima u Dnevnom centru. Za kratko vrijeme stigli su i uspjesi – nasmijana lica, brojni izleti, škole u prirodi, puno aktivnosti i razmjene iskustva sa drugim dnevnim centrima, a nadam se da će u saradnji sa NVO „Evropski dom“, ova ustanova uskoro dobiti i specijalizovano vozilo za prevoz korisnika, kao nedostajući segment“, izjavio je Komnenović i poručio da će Opština Tivat sve svoje kapacitete i znanja uložiti u poboljšanje kapaciteta za rad Dnevnog centra. Pored predsjednika opštine, svečanom koktelu prisustvovali su predsjednik SO Tivat dr Andrija Petković, potpredsjednik opštine Goran Božović i Sekretarka za društvene djelatnosti Borka Mršulja.

post slika