DODIJELJENE NAGRADE NAJBOLjIM UČENICIMA TIVATSKIH ŠKOLA

15 jun 2018

Povodom dodjele nagrada dobitnicima diplome “Luča”, đacima generacije, kao i učenicima koji su učestvovali na državnim takmičenjima, danas je (15. juna 2018. godine) u Opštini Tivat upriličen svečani prijem za učenike, na kojem je predsjednica opštine Snežana Matijević uručila nagrade. Diplomu “Luča” dobilo je ukupno 44 učenika osnovnih i srednjih škola, titulu đaka generacije njih 6, dok je 19 učenika osvojilo neko od prva tri mjesta na državnim takmičenjima.

“Svim maturantima - malim i velikim, čestitam odličan uspjeh. Čestitam i vama koji ste ostvarili izuzetne rezultate na brojnim takmičenjima. Čestitam i vašim roditeljima jer su bili podrška i oslonac tokom vašeg školovanja, a sada su, sigurna sam, najponosniji roditelji. Čestitam nastavnicima i profesorima, koji su zajedno sa vama, stepenicu po stepenicu, gradili put ka vašem uspjehu” – istakla je Predsjednica opštine.

Ispred Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti, koji je i organizator pomenute dodjele nagrada, prisutne je pozdravila i sekretarka Dubravka Nikčević, koja je kazala, između ostalog, da “je privilegija biti danas ovdje sa najboljima, sa vama dragi učenici, koji ste svojim radom i trudom zaslužili da dobijete od Tivta mali poklon u znak pažnje što ste bili vrijedni tokom vašeg školovanja”.

Ceremoniju dodjele nagrada uveličali su učenici JU Muzičke škole Tivat kratkim muzičkim nastupom. Dobitnici nagrada, takođe su prisutne pozdravili prigodnim stihovima i riječima zahvale.

Priznanje “Luča” dobilo je 44 učenika:

-       JU OŠ „Drago Milović”: Anabela Telesmanić, Luka Božinović, Anđela Živković, Nikola Janović, Nora Griner, Marija Drakulović, Emilija Samardžić, Tomislav Perčin, Ozana Knezović, Tijana Hercegovac, Stefan Jašović;

-       JU Srednja mješovita škola „Mladost“: Luka Reković, Mia Zeković, Đorđe Čavor, Lazar Vasiljković, Milica Lipovac, Bobana Tešić, Jelena Matijević, Krunoslav Velfel, Nikola Đurašević, Jelena Hajduković, Čedomir Kosovac, Ognjen Marović, Žarko Nedeljkov, Natalija Radnjić, Isidora Rašović, Milica Stanišić, Vanja Janković, Teodora Vlku, Kristina Pavićević, Svjetlana Duši, Dejana Radević, Petar Vlku, Marija Milić, Tijana Stanišić;

-       JU Muzička škola Tivat: Romana Francesković;

-       JU Gimnazija Kotor: Jovana Lakičević, Vladimir Krgović, Jovan Starčević;

-       JU Srednja pomorska škola Kotor: Nikola Čavor, Vedran Nikolić, Ljubo Pavićević, Nemanja Stegić, Danilo Stanišić.

Đak generacije u OŠ “Drago Milović” je Anabela Telesmanić, đak generacije u OŠ “Branko Brinić” je Vlado Terić, đaci generacije u gimnaziji Srednje mješovite škole “Mladost “ su Mia Zeković i Luka Reković, dok je đak generacije u stručnoj školi Krunoslav Velfel. Đak generacije osnovne Muzičke škole Tivat je Martina Kovačević.

Nagrade na državnim takmičenjima osvojilo je ukupno 19 učenika, i to:

-       JU OŠ “Drago Milović” – Petar Vukotić koji je osvojio 2. mjesto na Državnom takmičenju iz matematike i 2. mjesto na Olimpijadi znanja iz programiranja; Luka Vukotić osvojio je 3. mjesto na Državnom takmičenju iz matematike, dok je Pavla Petrović po drugi put osvojila 1. mjesto na Državnoj smotri recitatora;

-       JU Srednja mješovita škola “Mladost”- Nina Mitrović osvojila je I mjesto iz matematike na Državnom takmičenju, I mjesto iz informatike na Državnom takmičenju, II mjesto na Olimpijadi znanja iz matematike i bronzanu medalju na 35. Balkanskoj matematičkoj olimpijadi; Petar Brinić osvojio je III mjesto iz engleskoj jezika na Državnom takmičenju; Luka Reković osvojio je III mjesto iz sociologije na Državnom takmičenju, Dijana Mitrović-II mjesto iz hemije na Olimpijadi znanja, Anastazija Kovačević osvojila je I mjesto iz biologije na Olimpijadi znanja, Sara Ristović osvojila je II mjesto iz biologije na Olimpijadi znanja, Aleksandar Jašović osvojio je III mjesto iz programiranja na Olimpijadi znanja;

-       Dobitnici specijalnih nagrada iz Muzičke škole Tivat su: Francesca Lesjak, Damjan Pajović, Vladimir Kecojević, Jovan Jokić, Milica Nikčević, Matija Vučinović i Tanja Stanišić;

-       Dobitnice nagrade Zlatna lira Škole za osnovno i srednje muzičko muzičko obrazovanje “Vida Matjan” su Kristina Jevrić i Danijela Krstović.

Učenici 2

Učenici 1