Dr Andrija Petković učesnik 17. Evropskog samita

26 sep 2021

Predsjednik SO Tivat dr Andrija Petković učestvovaće na 17. Evropskom samitu koji se održava od 26-28. septembra u Salcburgu (Austrija). Poziv Petkoviću, odnosno Opštini Tivat, uputio je predsjednik  IRE ( Institut Regiona Evrope) dr Franc Šauzberger.

Na samitu će se, u okviru šest dijaloga učesnicima obratiti neki od vodećih eksperata iz oblasti politike, prava, turizma, održivog razvoja... Pet stotina učesnika ovog skupa, koji dolaze iz gradova i regiona širom Evrope razmjeniće iskustva o načinu izlaska iz krize u svim oblastima, nakon korona pandemije. Između ostalih, učesnike će u okviru panel diskusije "Sloboda i demokratija u Evropi poslije korone" sa iskustvima Republike Austrije upoznati i kancelar ove države Sebastijan Kurc.

IRE predstavlja ujedinjenu mrežu gradova i regiona Evrope koja se zasniva na principu međusobne saradnje, a Opština Tivat je članstvo u ovoj organizaciji obnovila u novembru 2020. godine.