ECAP IMPLEMENTACIJA U CRNOJ GORI

09 apr 2013

U multimedijalnoj sali Opštine Tivat danas je održan promotivni događaj ECAP IMPLEMENTACIJA U CRNOJ GORI - Master Plan za promociju zelene i plave ekonomije u Bokokotorskom zalivu, sa početkom u 10:30 sati.  Projekat  realizuje  konsultantska grupacija D’Apolonia  uz podršku Ministarstva održivog razvoja i turizma Crne Gore, Ministarstva zaštite životne sredine, kopna i mora Italije, u okviru bilateralne saradnje izmedju Italije i Crne Gore na zaštiti životne sredine. Predstavljanju projekta je prisustvovao značajan broj predstavnika privatnog sektora, javnih ustanova i  NVO sektora sa teritorije opštine Tivat. Prisutne je u ime Opštine pozdravila sekretarka Sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine Tatjana Jelić, naglašavajući da se lokalna samouprava rado prihvatila učešća u ovom projektu, vođena pozitivnim iskustvom saradnje sa grupacijom  DFS od predhodne godine. Tatjana Jelić je istakla da uspješno implementiranje ovog projekta zahtjeva blisku saradnju između privatnog i javnog sektora, a dugoročan uspijeh ovog i sličnih projekata zahtjeva promjenu  navika.

Projektne ciljeve predstavio je Gianluca Cassulo, predstavnik drupacije D’Apolonia, naglašavajući da pravnu osnovu projekat ima u međunarodnim konvencijama a podršku su dale i Ujedinjene Nacije. Gianluca Cassulo je prezentovao glavnu ideju projekta, po kojoj je  uz poštovanje očuvanja okoline i održivog razvoja moguće doći do nekih novih modela poslovanja uz ekonomsku dobit.  Nakon njega prezentaciju je nastavila Chiara Farinea primjerima dobre prakse iz Crne Gore i svijeta.  Diskusija koja je održana nakon završetka prezentacije izrodila je  zajedničke  ideje  i nagovjestila pozitivne reakcije na ovaj projekat.

KABINET PREDSJEDNIKA

post slika