ČESTITKA PREDSJEDNIKA OPŠTINE TIVAT POVODOM 13. JULA, DANA DRŽAVNOSTI CRNE GORE

12 jul 2013

U ime opštine Tivat i svoje lično, svim građanima Tivta čestitam 13. Jul, Dan državnosti Crne Gore.

13. Jula davne 1878. Godine Crna Gora je na Berlinskom kongresu, kao stara država i formalno doživjela svoje međunarodno pravno priznanje, a istog datuma 1941. digla svoj glas protiv fašističke okupacije. Zahvaljujući sačuvanim trajnim vrijednostima i slobodarskom duhu, građani Crne Gore izvojevali su veliku demokratsku i državnu pobjedu, čime je ovaj datum ostao zauvijek urezan kao najslavniji u crnogorskoj istoriji. Danas, 135 godina kasnije, uz osjećanje dubokog poštovanja prema svim herojima čija su imena čvrsto utkana u ovaj datum, naša zemlja krupnim koracima grabi ka punopravnom članstvu u evropske i evroatlantske integracije.

Dragi sugrađani, želim vam da ovaj praznik provedete u dobrom zdravlju i raspoloženju okruženi porodicom i prijateljima.

Predsjednik opštine

Miodrag Kankaraš