Franc Šauzberger: Raduje nas saradnja sa Tivtom

28 sep 2021

U okviru 17. Evropskog samita u Salzburgu predsjednik i osnivač IRE ( Institut regija Evrope ) i bivši guverner austrijske pokrajine Salzburg prof.dr Franc Šauzberger primio je u posjetu predsjednika SO Tivat dr Andriju Petkovića.

Raduje nas što je Tivat prisutan ovdje i što sam siguran da će se saradnja nastaviti na obostrano zadovoljstvo. Morate znati da smo do sad u lokalnim zajednicama prisutni sa velikim brojem projekata od međunarodnog značaja. Kroz povezivanje gradova i regiona, kao i kroz realizaciju onih inicijativa koje imaju za cilj kvalitetniji život u lokalnim sredinama. Snažne  lokalne zajednice i  snažni regioni garancija su i snažne Evrope, što je valjda nikad jasnije, nego u doba korone. Moramo širiti evropsku mrežu regiona i podsticati zajedničko djelovanje u interesu svih nas“ - poručio je Šauzberger.

Predsjednik SO Tivat zahvalio se Francu Šauzbergeru na srdačnom prijemu.

Naravno da jednu snažnu organizaciju kakva je IRE vidimo kao partnera i da se radujemo saradnji. I ovaj Samit sa preko 600 učesnika od kojih je veliki broj sa područja regiona Balkana pokazao je zainteresovanost za jačanje lokalnih samouprava. Naročito kroz poštovanje principa decentralizacije i omogućavanja lokalnim upravama što veću nezavisnost u radu. Opština Tivat će u svakom slučaju kandidovati projekte prema IRA na nadam se obostrano zadovoljstvo“ - poručio je Petković na sastanku i pozvao predstavnike IRA u posjetu Tivtu.