„Gradovi bez korupcije , gradovi sa budućnošću“

23 sep 2013

Danas je Predsjednik opštine Tivat Miodrag Kankaraš sa članovima radne grupe i Koalicije za usmjerenje na izradi Lokalnog plana za borbu protiv korupcije, Jovankom Laličić, Tatjanom Jelić, Zoricom Gverović održao sastanak sa predstavnikom Instituta Svjetske banke Ronaldom MacLean Abarroa, predstavnicom Fondacije za lokalni razvoj Anom Vasilache i Eminom Abrahamsdotter antikorupcijskim praktičarem koja je zadužena da prati, usmjerava i pruži pomoć lokalnom timu na izradi Akcionog plana za borbu protiv korupcije u opštini Tivat.

Ovo je jedna u nizu aktivnosti koja se sprovodi u opštini Tivat u sklopu projekta „Gradovi bez korupcije, gradovi sa budućnošću“ koji sprovodi Instiutut Svjetske banke i njeni partneri Fondacija za lokalni razvoj i Proffs Training & Consulting, a u okviru regionalnog Programa za urbano partnerstvo. Opština Tivat i opština Herceg Novi su dvije opštine u Crnoj Gori u kojima se ovaj projekat realizuje.Gospodin MacLean Abaroa prenio je svoja pozitivna iskustva na planu borbe protiv korupcije u gradu LaPazu u Boliviji, čiji je on bio dugogodišnji gradonačelnik. Na sastanku je diskutovano o dosadašnjim aktivnostima u opštini Tivat u sklopu projekta, dogovorene naredne obaveze lokalnog tima na izradi ovog veoma važnog dokumenta koji podrazumijeva participatorni metod u njegovom donošenju. Predstavnici Svjetske banke i Fondacije za lokalni razvoj izrazili su zadovoljstvo onim što je do sada urađeno. Inače radionica za članove radnih grupa održaće se 8-9 og oktobra u opštini Tivat.