Saobraćajni čas za đake prvake

24 sep 2013
Još jedna aktivnost obilježavanja Svjetskog dana bez automobila i sedmice mobilnosti, Saobraćajni čas za đake prvake tivatskih osnovnih škola, održana je u utorak 24.09.2013.godine. Povorka prvaka obučenih u saobraćajne prsluke – jedan od poklona Predsjednika Opštine za srećan i bezbjedan početak, u pratnji nastavnika i vaspitača, krenula je ispred Osnovne škole „Drago Milović“ i stigla u 10:00 časova na rivi „Pine“, gdje su im predstavnici Uprave policije – Ispostave Tivat održali saobraćajni čas, govorili o saobraćajnoj kulturi i bezbjednosti u saobraćaju, upoznali ih sa policijskim automobilima i motociklima.
Učenici su se šetnjom vratili u školu, ukazujući na to da malim promjenama možemo poboljšati kvalitet vazduha u gradovima, da idemo što je moguće više pješke ili biciklom ili koristimo javni prevoz.
Ovu aktivnost organizovala je Opština Tivat u saradnji sa Upravom policije – Ispostava Tivat, Osnovnom školom „Drago Milović“ i Osnovnom školom „Branko Brinić“.
 
post slika