HERCEGNOVSKI STRIP VIKEND U TIVTU

10 apr 2017

U saradnji sa organizatorom Hercegnovskog Strip festivala, Udruženjem ljubitelja stripova “Hecegnovski Strip Festival” i crnogorske striparnice “Mr. No” a uz koordinaciju sa opštinskim Sekretarijatom za kulturu i društvene djelatnosti, u Tivtu su u nedjelju (09.aprila) na šetalištu Pine gostovali poznati internacionalni strip crtači, Rufus Dayglo i William Simpson iz Velike Britanije, Walter Trono iz Italije i Luka Cakić iz Podgorice.

Svjetski renomirani umjetnici su od 11 do 14 sati crtali za ljubitelje stripa, a u sklopu Strip vikenda, organizovana je i strip berza. Ovo je, kako su zaključili organizatori, početak saradnje koja bi trebala da se proširi na region Boke kotorske i svojim sadržajem obogati spektar kulturnih dešavanja.

post slika