Izgrađeni trotoari u Krašićima i obnovljena Ljetnja pozornica u Donjoj Lastvi

08 jul 2024

Direkcija za investicije Opštine Tivat, nedavno je okončala radove na sanaciji i adaptaciji šetališnih staza i trotoara u Krašićima. Radovi su izvođeni na dionici dužine 1km. Izvršeno je popločavanje šetališne staze, naliven je nov sloj asfalta, pa je ova dionica puta proširena na određenim mjestima, a ispod novog sloja asfalta izvršena je i zamjena vodovodnih cijevi koje su bile u dotrajalom stanju. Radove je u roku izvela kompanija „Asfalt beton gradnja“ doo, a u ovaj projekat Opština Tivat uložila je 212.000€.

Proteklih dana okončani su radovi i na obnovi Ljetnje pozornice u Donjoj Lastvi. Potpunu obnovu ovog objekta izvršila je firma “AG info plan” doo, a ukupna vrijednost izvedenih radova iznosila je 297.000€. Uređena je pozornica i parter sa tribinom kapaciteta 70 mjesta. Izgrađen je ogradni zid, prostorije za biletarnicu i tehničko-sanitarne prostorije. Obnovljene su vodovodne i kanalizacione instalacije.

“Radovi koji su započeli u januaru, završeni su u junu mjesecu. U toku je procedura nabavke tehničke opreme u procijenjenoj vrijednosti od oko 93.000€. Budući da je u toku procedura vrjednovanja ponuda, nadamo se prispjeću i postavljanu opreme u narednih mjesec dana“ – navela je Branka Čelanović savjetnica za odnose sa javnošću u Službi predsjednika opštine Tivat i najavila skori početak održavanja kulturnih događaja manjeg formata na ovoj tek obnovljenoj sceni.

Cjelokupan foto i video materijal dostupan na https://www.cgnews.me/