Izmjenom opštinske odluke zabrana gradnje u Tivtu od 1. juna

21 mar 2024

Na narednom zasijedanju lokalnog parlamenta pred odbornicima će se naći predlog odluke o izmjeni Odluke o zabrani izvođenja građevinskih radova na teritoriji opštine Tivat tokom ljetnje turističke sezone, kojom će biti definisano da zabrana gradnje stupa na snagu 1. juna i traje do 15. septembra. U ovom periodu biće zabranjeno započinjanje i izvođenje građevinskih radova, koji obuhvataju gradnju i rekonstrukciju objekata i raskopavanje javnih površina. Trenutnom odlukom definisan je period zabrane od 01.07. do 15.09.

„Zbog produženja trajanja ljetnje turističke sezone, neophodno je zabranu izvođenja građevinskih radova sprovesti znatno ranije. U narednim godinama može se očekivati dalje pooštravanje ove mjere, u smislu ranijeg početka i kasnijeg prestanka važenja ove odluke, a sve u skladu sa ciljem povećanja zadovoljstva građana i brojnih posjetilaca Tivta tokom ljetnjih mjeseci“ – poručuju iz opštinskog Sekretarijata za privredu.

Fotografija: TO Tivat

post slika