Otvoreni javni pozivi za podsticajne mjere u poljoprivredi

02 jun 2021

Sekretarijat za privredu Opštine Tivat, u skladu sa Planom podsticajnih mjera u poljoprivredi  za 2021.godinu  obajavljuje Javne pozive i to ;

 1. Za podršku za učešće u izradi projektne dokumentacije renoviranja postojećih ruiniranih kuća i ostataka seoskih kuća u evrhu prućanja turističkih i/ili ugostiteljskih usluga u ruralnim područjima opštine Tivat -   PDF
 2. Za podršku za opremanje ugostiteljskog, turističkog ili smještajnog objekta u funkciji pružanja turističkih i/ili ugostiteljskih usluga u ruralnom području opštine Tivat - PDF
 3. Za podršku za uređenje terena, bašti, livada ili vidikovaca u sklopu domaćinstva koje je u funkciji pružanja turističkih i/ili ugostiteljskih usluga u ruralnom području opštine Tivat - PDF
 4. Podrška razvoju voćarske i vinogradarske proizvodnje - PDF
 5. Podrška razvoju maslinarstva - PDF
 6. Podrška razvoju povrtarske i cvjećarske proizvodnje - PDF
 7. Podrška razvoju pčelarstva - PDF
 8. Podrška razvoju stočarstva - PDF
 9. Podrška razvoju organske poljoprivrede - PDF
 10. Podrška razvoju ribarstva i marikulture - PDF
 11. Podrška održivom upravljanju zelenim otpadom iz poljoprivredne proizvodnje - PDF

Javni pozivi se objavljuju po osnovu Odluke o podsticajima u razvoj poljoprivrede i Plana podsticajnih mjera u poljoprivredi za 2021. godinu, kojima su utvrđeni uslovi, kriterijumi i način prijavljivanja.

Imajući u vidu aktuelnu epidemiju koronavirusa u Crnoj Gori,  Planom za ovu godinu uveli smo izmjenu u proceduru korišćenja podsticajnih mjera, odnosno omogućili smo avansno plaćanje podrške za mjere kroz koje se vrši nabavka određenih sredstava, opreme, mašina i sl. Ova izmjena omogućiće poljoprivrednim proizvođačima lakši pristup do neophodnih finasijskih sredstava i podsticaja kojima bi održali svoja poljoprivredna gazdinstva“ – napominju iz Sekretarijata.

Javni pozivi su otvoreni do 31.10.2021.godine.

Sve informacije mogu se dobiti u Sekretarijatu za privredu u kancelariji broj 17 (Opština Tivat, II sprat), na telefon +382 32 661 347 i na email: privreda@opstinativat.me .