Javni konkurs za dodjelu studentske nagrade Opštine Tivat za 2021. godinu

11 okt 2021

Opština Tivat u skladu sa Odlukom o nagrađivanju učenika osnovnih i srednjih škola i studenata postdiplomskih studija dodjeljuje studentsku nagradu kao izraz priznanja za izuzetan uspjeh u studiranju.

I  USLOVI ZA DODJELU

Pravo učešća na konkursu imaju studenti koji su:

• - crnogorski državljani i imaju prebivalište u opštini Tivat ili lica sa statusom stranca sa stalnim nastanjenjem u Crnoj Gori, koja imaju prebivalište u opštini Tivat;
  • - u prethodnim godinama studija položili ispite iz svih predmeta predviđenih nastavnim planom fakulteta ili akademije, sa prosječnom ocjenom ne manjom od 9,50;
  • - ostvarili 240, 300 ili 360 ECTS kredita (zavisno od dužine trajanja studija na fakultetu ili akademiji);
  • - diplomirali u periodu između dvije dodjele nagrada;
  • - nisu gubili nijednu godinu tokom studiranja.

Studentska nagrada se istom studentu može dodjeliti samo jedanput.

II  POTREBNA DOKUMENTACIJA

• - prijavni obrazac (preuzeti na pisarnici Opštine Tivat ili sa sajta Opštine Tivat);
  • - uvjerenje o položenim ispitima sa ostvarenim prosjekom na kraju studija (osnovnih, specijalističkih, master);
  • - uvjerenje o završenim studijama;
  • - fotokopija lične karte;
  • - uvjerenje o prebivalištu.

Napomena:

- Dostavljaju se uvjerenja, sa prosječnom ocjenom ne manjom od 9,50 za svaki zavrseni nivo studija pojedinačno (osnovni, specijalistčki, master).

- Studenti koji posjeduju dokumentaciju na stranom jeziku potrebno je da prevod iste ovjere od strane sudskog tumača.

- Dokumenti koji se dostavljaju kao dokaz o ispunjavanju uslova moraju biti  originali  ili ovjerene fotokopije.

III  ROK ZA PODNOŠENJE DOKUMENATA

Rok za prijavu na konkurs je 15 dana od dana objavljivanja, zaključno sa  26.10.2021. godine.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se razmatrati.

(Nepotpunom prijavom smatra se prijava koja ne sadrži svu potrebnu dokumentaciju koja je navedena u konkursu. Neblagovremenom prijavom smatra se prijava koja je predata nakon isteka roka za prijavljivanje).

Podnijeta konkursna dokumenta se ne vraćaju.

IV  POSTUPAK

Prijava na konkurs i potrebna dokumenta predaju se u zatvorenoj koverti sa naznakom „Konkurs za studentsku nagradu”, Komisiji za dodjelu studentskih nagrada, Opština Tivat, Sekretarijat za društvene djelatnosti, neposredno na pisarnici Opštine Tivat ili poštom na adresu: Opština Tivat, Sekretarijat za društvene djelatnosti, Trg magnolija 1, 85320 Tivat.

Ovaj konkurs se objavljuje na internet stranici Opštine Tivat (www.opstinativat.me), na oglasnoj tabli Opštine Tivat i na lokalnom javnom emiteru Radio Tivat.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti Sekretariju za društvene djelatnosti na telefon (032) 661 359 ili u kancelariji broj 16A, drugi sprat, u vremenu od 8-11 h (u toku trajanja konkursa).

Odluka o nagrađivanju - PDF

Prijava za studentsku nagradu - WORD