KRATAK FILM O TIVATSKOJ SLUŽBI ZAŠTITE I SPAŠAVANJA

01 mar 2017

Povodom 1.marta Dana zaštite i spašavanja u Crnoj Gori i Međunarodnog dana civilne zaštite, tivatska Služba zaštite i spašavanja predstavlja kratak film o svom radu. Reditelj i scenarista filma je Neven Staničić, montažu potpisuje Đuro Vlahović, a iza kamere bio je Anton Gula Marković.
Film možete pogledati na sljedećem linku: https://youtu.be/LTk7hR-q-Zk
Film će biti prikazan večeras na svečanosti upriličenoj u povodu 1. marta, u Podgorici u KIC Budo Tomović, koju organizuje Ministarstvo unutrašnjih poslova – Direktorat za vanredne situacije. Svečanosti će prisustvovati komandir tivatske Službe zaštite i spašavanja, Zoran Barbić.
Međunarodni dan civilne zaštite ima za cilj podizanje svijesti cjelokupne javnosti o važnosti civilne zaštite, mjerama prevencije i zaštite u slučaju prirodnih nepogoda i katastrofa, kao i odavanje počasti žrtvama, naporima i dostignućima svih službi civilne zaštite. Dan zaštite i spašavanja se u Crnoj Gori obilježava od 2013. godine.