Lokalna uprava čestitala šahistima „Mimoze“ na velikom uspjehu

09 jun 2021

Predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović i predsjednik SO Tivat dr Andrija Petković organizovali su prijem za predstavnike Šahovskog kluba „Mimoza“, kako bi im čestitali na osvojenom Kupu Crne Gore, održanom minulog vikenda u Petrovcu.

Čestitam upravi i članovima kluba na sjajnom uspjehu koji ste ostvarili baš u godini kada obilježavate 70 godina postojanja kluba. Lokalna uprava će pružati bezrezervnu podršku sportu, posebno tradicionalnim i prepoznatljivim sportskim klubovima kao što je „Mimoza““ – rekao je predsjednik opštine. Komnenović je istakao da zna za problem prostora koji stoji na putu daljeg razvoja ovog kluba i da će u narednom periodu Opština iznaći rješenje ovog problema. „Mi ćemo morati da povedemo računa o sportskoj infrastrukturi, sa kojom se Tivat u ovom trenutku nažalost ne može pohvaliti, dijelom i kroz restrukturiranje rada Sportske dvorane“- dodao je on.

Predsjednik SO Tivat je izrazio zadovoljstvo što je bio gost na šahovskom Kupu i čestitao „Mimozi“ na jednom od najvećih sportskih uspjeha u nekoliko posljednjih godina. „Znam da radite sa licima sa smetnjama u razvoju. U svojim ste očekivanjima od Opštine uvijek skromni, a gradu možete ponuditi mnogo. Zbog svega ovoga, prostorije u kojima ćete raditi moramo učiniti izvjesnim“, rekao je dr Petković.

Savjetnica u Sekretarijatu za društvene djaletnosti, Kristina Petrović čestitala je tivatskim šahistima na uspjehu, u svoje i u ime Sekretarijata, podsjećajući da je u toku izbor članova Savjeta za sport i da slijedi izrada nove opštinske Odluke o finansiranju sporta.

Čast nam je što smo na prijemu kod čelnih ljudi Opštine Tivat i zahvaljujemo na čestitkama. Moram istaći da se ovom uspjehu nismo nadali. Nismo ni sanjali da možemo biti ispred nekih renomiranih velikih crnogorskih šahovskih klubova, ali uspjeli smo“, rekao je predsjednik kluba Dragan Popadić. Sekretar kluba Josip Staničić i šahista Bojan Staničić, kao najvažnije preduslove daljeg razvoja istakli su obezbjeđivanje prostorija za rad i ponovno uspostavljanje škole šaha.