Lokalne uprave okosnica EU integracije

05 maj 2023

Predsjednik Opštine Tivat Željko Komnenović zajedno sa predsjednicima drugih crnogorskih opština učestvuje na 18. sastanku Zajedničkog savjetodavnog odbora između Komiteta regiona EU i Crne Gore (ZSO), koji se održava 4. i 5. maja u Briselu.

Teme sastanka su “Pristupanje Crne Gore Evropskoj uniji i uticaj na lokalni nivo” i “Laboratorija za razvoj kapaciteta: Vještine koje su najpotrebnije u Crnoj Gori.“

Ovim vidom saradnje crnogorske lokalne vlasti se pripremaju za budući rad u okviru EU nakon prijema u članstvo. Zajednički savjetodavni odbor čine 8 članova Komiteta regiona EU i 8 predsjednika opština/gradonačelnika iz Crne Gore.

Sljedeći sastanak ZSO biće održan u Kolašinu u Crnoj Gori, u oktobru 2023. godine.