Info dan: Prezentacija finansijskih i nefinansijskih mjera podrške privredi

05 maj 2023

Povodom raspisivanja javnih poziva Ministarstva ekonomskog razvoja i turizma, Sekretarijat za privredu Opštine Tivat i Biznis info centar Tivat pozivaju sve zainteresovane privredne subjekte da prisustvuju Info danu koji će biti organizovan u utorak, 9. maja 2023.g. sa početkom u 11h u multimedijalnoj sali Opštine Tivat.

Na info danu će biti predstavljeni javni pozivi Ministarstva ekonomskog razvoja i turizma:

1. Javni poziv za učešće u postupku dodjele sredstava za Program za unaprjeđenje konkurentnosti privrede za 2023.godinu;
  2. Javni poziv za učešće u Programu za razvoj i promociju zanatstva za 2023.godinu.

Vrijednost Programa za unaprjeđenje konkurentnosti privrede iznosi 3.000.000€ i obuhvata 9 programskih linija:

I PROGRAMSKA LINIJA ZA NABAVKU OPREME VELIKE VRIJEDNOSTI

Ukupan budžet 1.000.000€

II PROGRAMSKA LINIJA ZA PRUŽANJE MENTORING USLUGA

Ukupan budžet za realizaciju 35.000€

III PROGRAMSKA LINIJA ZA POČETNIKE U BIZNISU

Ukupan budžet 15.000,00€

IV PROGRAMSKA LINIJA – VAUČERI ZA ŽENE I MLADE U BIZNISU

Ukupan budžet 200.000€

V PROGRAMSKA LINIJA ZA PODRŠKU MALIM ULAGANJIMA

Ukupan budžet 1.000.000€

VI PROGRAMSKA LINIJA ZA PODRŠKU DIGITALIZACIJI

Ukupan budžet 250.000€

VII PROGRAMSKA LINIJA ZA PODSTICAJ CIRKULARNE EKONOMIJE

Ukupan budžet 200.000€

VIII PROGRAMSKA LINIJA ZA PODRŠKU INTERNACIONALIZACIJI

Ukupan budžet 100.000€

IX PROGRAMSKA LINIJA ZA UNAPRJEĐENJE MARKETINGA

Ukupan budžet 150.000€

Vrijednost Programa za razvoj i promociju zanatstva iznosi 175.000€ i podrazumijeva finansijsku podršku za sljedeće aktivnosti:

I NABAVKA OPREME

Nabavka nove i/ili polovne opreme (ne starije od pet godina) i specijalizovanih alata, koji su u funkciji kreiranja i promocije proizvoda i/ili usluge za obavljanje zanatske djelatnosti;

II PROMOCIJA ZANATA

Organizacija i učestvovanje na domaćim i međunarodnim sajmovima i manifestacijama, kao i dizajn i izrada promotivnog materijala.

Na info danu će predstavnici Ministarstva ekonomskog razvoja i turizma predstaviti kriterijume, način i postupak apliciranja za bespovratna sredstva.