MANIFESTACIJA „DANI EVROPSKE BAŠTINE“ ZAVRŠENA KONCERTOM U RADOVIĆIMA

30 sep 2019

Koncertom “Dan muzike u Radovićima” orkestra JU Muzičke škole Tivat, u amfiteatru u naselju Luštica Bay, završena je manifestacija “Dani evropske baštine 2019”  u Tivtu.

Otvarajući događaj i pozdravljajući prisutne, sekretarka Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti, mr Dubravka Nikčević je istakla da se “Dani evropske baštine“  u Tivtu ove godine realizuju u saradnji sa JU Centar  za kulturu Tivat, JU Muzej i galerija Tivat, JU Muzička škola Tivat, kompanijom Luštica Development, a uz podršku Ministarstva kulture.

Uz publiku iz novog grada, koncertu su prisustvovali članovi muzičke sekcije JU OŠ “Drago Milović”, i time imali priliku da uživaju u popularnim kompozicijama u izvođenju članova orkestra pod dirigentskom palicom profesorice Martine Vuksanović.

Evropska kulturna manifestacija „Dani evropske baštine 2019“ u Tivtu, obilježena je i događajima “Baština u dječijim očima” i “Dan posvećen Antu Staničiću”.

dani evropske bastine3

dani evropske bastine2

post slika