Nacionalni konkurs za idejno arhitektonsko rješenje novog administrativnog objekta – Policijske stanice i Centra za zaštitu i spašavanje sa garažiranjem u Opštini Tivat

22 okt 2024

Opština Tivat, Služba glavnog gradskog arhitekte, raspisuje konkurs za idejno arhitektonsko rješenje novog administrativnog objekta – Policijske stanice i Centra za zaštitu i spašavanje sa garažiranjem.

Predmet konkursa je izbor najboljeg idejnog arhitektonskog rješenja objekata Policijske stanice i Centra za zaštitu i spašavanje sa garažiranjem sa sljedećim sadržajima: Uprava policije sa Odjeljenjem bezbjednosti Opštine Tivat i Filijalom za građanska stanja i lične isprave za Opštinu Tivat, kao i Služba zaštite i spašavanja sa centrom za smještaj, funkcionisanje i stalnu obuku vatrogasne brigade koja se nalazi na UP 148, površine 2.733,00m², koju čine katastarska parcela br. 670/1 KO Tivat i dio katastarske parcele br. 670/3 KO Tivat u zahvatu Detaljnog urbanističkog plana „Mažina“, Opština Tivat („Službeni list Crne Gore“, br. 15/15).

Očekuje se inovativan pristup prostornim i arhitektonsko-oblikovnim rješenjima, kao i pri odabiru materijala, a sve u skladu sa namjenom objekta.

Rok za predaju radova

Rok za predaju radova je subota, 21. decembar 2024. godine, do 12:00h.

Radovi se šalju na adresu:

konkurs.psczs.tivat@gmail.com

Rezultati konkursa

Rezultati konkursa biće objavljeni najkasnije do petka, 27. decembra 2024. godine. Raspisivač Konkursa će nakon donošenja Odluke žirija i predaje Izvještaja žirija, objaviti rezultate Konkursa na zvaničnoj stranici Opštine Tivat www.opstinativat.me i internet stranici konkursa www.architecturalcompetitions.me

Članovi konkursnog žirija su:

1. Aleksandar Živaljević, arhitekta, rukovidilac službe Glavnog gradskog arhitekte opštine Tivat – stručni član žirija;
  2. Iskra Đurić, arhitekta, Impresa Pizzaroti – stručni član žirija;
  3. Jakov Lopušina, arhitekta, Studio FAADU, predstavnik Strukovne komore arhitekata IKCG – stručni član žirija;
  4. Nikola Novaković,arhitekta, studio ENFORMA – stručni član žirija;
  5. Andrijana Jokić, arhitekta, predstavnik Strukovne komore arhitekata IKCG – stručni član žirija;

Nagradni fond

Ukupan nagradni fond za dodjelu nagrada iznosi neto 45.000,00 eura.

Žiri može dodijeliti prvu, drugu i treću nagradu kao i dva otkupa, i to u sljedećim neto iznosima:

I nagrada -   20.000,00 €

II nagrada -  12.000,00 €

III nagrada -  8.000,00 €

Dva otkupa po– 2.500,00 €

Žiri zadržava pravo da ne dodijeli neku od navedenih nagrada ukoliko konkursni radovi ne budu na zadovoljavajućem nivou, kao i da ustanovi posebne nagrade i priznanja.

Pravo učešća

Pravo učešća na konkursu imaju sva pravna i fizička lica koja ispunjavaju uslove definisane Raspisom konkursa i Konkursnim zadatkom.

Na Konkursu mogu učestvovati lica koja imaju prebivalište, odnosno sjedište na teritoriji Crne Gore, pri čemu je barem jedan od autora konkursnog rada (pojedinac ili vođa autorskog tima), odgovorno lice arhitektonske struke (licencirani arhitekta). Autor, odnosno vođa autorskog tima može angažovati stručnjake drugih profesija u cilju unapređenja konkursnog rješenja (poželjno je da član autorskog tima bude diplomirani inženjer pejzažne arhitekture).

Rok za postavljanje pitanja

Svi učesnici mogu postaviti pitanja u vezi sa konkursom do petka, 1. novembra 2024. godine, nakon čega će sva pristigla pitanja i odgovori biti objavljeni na internet stranicama raspisivača i to do petka, 8. novembra 2024. godine.

Pitanja se šalju na adresu:

konkurs.psczs.tivat@gmail.com

Da preuzmete neophodnu dokumentaciju kliknite OVDJE.

Fotografije lokacije su dostupne OVDJE. post slika