Novi predsjednik Skupštine opštine Tivat – dr Andrija Petković

29 sep 2020

Održano prvo zasijedanje novog saziva Skupštine opštine Tivat

Prva sjednica novoizabranog sastava Skupštine opštine Tivat održana je juče, i na njoj je za predsjednika Skupštine opštine izabran dr Andrija Petković, sa 17 glasova za, 12 glasova protiv i sa dva uzdržana glasa, a na prijedlog Bokeškog foruma, koalicije Narod pobjeđuje, građanske liste koju predvodi Goran Božović i izborne liste SDP – Odbranimo grad.

Izvještaj u ime Opštinske izborne komisije podnijela je predsjednica iste Marija Sijerković. Potvrđeni su odbornički mandati i to na sljedeći način:

  • Goran Božović – Časno i odgovorno za bolji Tivat: 1
  • Bokeški forum – Ljudi Boke znaju: 2
  • Svim srcem za Tivat: 2
  • Socijaldemokrate – Ivan Brajović – Tivat mora bolje: 2
  • Koaliciona izborna lista Narod pobjeđuje: 13
  • Zbog Tivta. Za Tivćane! DPS Milo Đukanović: 11
  • SDP – Odbranimo grad: 1

Detalji iz biografije dr Andrije Petkovića

Doktor političkih nauka Andrija Petković, dugogodišnji je novinar, publicista i pisac. Po obrazovanju politikolog, aktivan u političkom i društvenom životu, do sada je u više navrata bio profesionalno angažovan na poslovima odnosa sa javnošću, kako u državnoj, tako i u lokalnoj upravi, ali i u privatnom sektoru. Radio je kao predavač na Fakultetu za mediteranske studije. Takođe bio radijski urednik i voditelj, te saradnik i urednik brojnih časopisa. Objavio je šest zbirki poezije. U prethodnom sazivu Skupštine opštine Tivat obavljao je funkciju odbornika.

SLUŽBA SKUPŠTINE OPŠTINE TIVAT

post slika