Obavještenje o radovima na uklanjanju stabla primorskog bora u Velikom gradskom parku

27 jan 2022

Obavještava se javnost da će u petak 28. januara biti vršeni radovi na uklanjanju stabla primorskog bora (lat. Pinus pinaster Aiton) u Velikom gradskom parku, na lokaciji u blizini školskog centra.

Stablo primorskog bora, koje je visine oko 21 m, prečnika debla na prsnoj visini oko 96 cm, prosječne širine krošnje oko 7 m, je izrazito nakrivljeno, sa naznakama koje ukazuju na oslabljelo deblo podložno prelomima, i sa brojnim oštećenjima krošnje, i kao takvo predstavlja veliku opasnost po bezbjednost lica i imovine.

Zbog nepristupačnosti lokacije na kojoj se stablo nalazi, kao i veličine stabla, posao isijecanja stabla vršiće alpinista Dejan Verigo iz PK „Subra“ u saradnji sa „Komunalno“ d.o.o. Tivat, koje je upravljač ovim zaštićenim prirodnim dobrom.

Mole se građani da tokom perioda izvođenja radova ne borave u dijelu parka između školskog centra i Doma zdravlja.