Obavještenje za maslinare

19 jan 2015

Obavještavaju se maslinari koji su upisani u Registar maslinjaka koji vodi Sekretarijat za finansije i ekonomski razvoj Opštine Tivat, da u toku narednih dana mogu preuzeti opremu koju je nabavilo Maslinarsko društvo “Boka-Boka Kotorska” a finansirala Opština Tivat, u skladu sa Programom podsticajnih mjera u poljoprivredi za 2014.godinu.
Prema spisku koji je proslijeđen Maslinarskom društvu, od 25 maslinara, izvršena je nabavka opreme i to mreže za berbu 4x8m i makaze za rezidbu Campagnola.Oprema se može podići u prostorijama društva u Radanovićima.Informacije na tel. 067201732 Vesna Đukić i 069387423 Radmila Kilibarda.
Ove mjere imaju za cilj unapređenje tehnološko-tehničkih uslova proizvodnje i posebno, poboljšanja kvaliteta maslinovog ulja. Berbom,kao što je već svima poznato, a ne sakupljanjem opalog ploda, dobija se maslinovo ulje Ekstra djevičansko, sa sadržajem masnih kiselina (oleinska) nižim od 0, 8% i organoleptičkim osobinama propisanim za tu kategoriju.


Sekretarijat za finasije i ekonomski razvoj
Maslinarsko društvo”Boka-Boka Kotorska”

post slika