Od ponedjeljka hemijsko tretiranje palmi

22 apr 2021

Sekretarijat za privredu Opštine Tivat od ponedjeljka 26. aprila 2021. godine, otpočinje sa prvim ovogodišnjim hemijskim tretiranjem palmi vrste „Kanarska datula“ (lat. Phoenix canariensis), kako bi se spriječilo širenje štetočine crvenog palminog surlaša (lat. Rhynchophorus ferrugineus).

Palme koje se nalaze na javnim površinama biće tretirane zonski, pa će tretmanu prvo biti izložene palme na potezu od šetališta Iva Vizina (lučica Kalimanj) ka Seljanovu. Uslijediće tretiranje palmi i u drugim djelovima opštine. U slučaju nepovoljnih vremenskih uslova (vjetar, kiša) tretiranje će se odložiti.

Hemijsko tretiranje palmi vršiće ovlašćena firma doo „Ekoplant“ iz Podgorice koristeći insekticid na bazi hlorpirifosa (Nurell D).

Mole se pčelari sa područja Tivta, da od navedenog perioda adekvatno zaštite pčelinja društva.

post slika