Održan kolegijum predsjednika skupštine

07 maj 2020

Predsjednik skupštine Ivan Novosel, održao je  danas kolegijum radi dogovora o zakazivanju XXXIV sjednice Skupštine opštine Tivat. Uz saglasnost prisutnih članova klubova odbornika dogovoreno je da će se XXXIV sjednica Skupštine održati 20. 05. 2020. godine. Obzirom da se za sjednicu Skupštine planiraju i tačke vezane za aktuelnu situaciju prouzrokovanu korona virusom, sjednici je prisustvovao i predsjednik opštine Siniša Kusovac.

Predsjednik skupštine je najavio tačke koje će se naći na dnevnom redu: Informacija o epidemiološkoj situaciji i radu Opštinskog štaba zaštite i spašavanja povodom epidemije korona virusa, Odluka o donošenju mjera za podršku privrednicima i građanima u cilju ublažavanja negativnih efekata prouzrokovanih epidemijom, Odluka o lokalnim komunalnim taksama, Odluka o izmjeni Odluke o visini, načinu obračunavanja i plaćanja članskog doprinosa, Odluka o stavljanju van snage Odluke o zabrani izvođenja građevinskih radova tokom ljetnje turističke sezone, i Elaborat o opravdanosti reorganizacije Javne ustanove Centar za kulturu Tivat i osnivanja JU Gradska biblioteka i JU Tivatsko pozorište.

Kolegijum je održan u skladu sa mjerama zaštite i preporukama NKT-a. Predsjednik skupštine je takođe napomenuo da će se i XXXIV sjednica SO Tivat održati uz poštovanje svih mjera i preporuka NKT-a.

SLUŽBA SKUPŠTINE OPŠTINE TIVAT

post slika