Održan sastanak Koordinacionog tima za praćenje turističke sezone

22 jul 2021

Čistoća grada je jedan od prioriteta, zaključeno je nedavno održanom sastanku Koordinacionog tima za praćenje turističke sezone, kojim je predsjedavao predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović. Definisane su dodatne aktivnosti, kako bi se odgovorilo na zahtjeve građana i gostiju u jeku turističke sezone. Potpredsjednik opštine Vladimir Arsić sugerisao je postavljanje dodatnog broja kontejnera na kontejnerskim mjestima, tamo gdje je to moguće, pojačan obilazak posebno frekventnih lokacija i učestalije praženjenje manjih kanti za otpad, ali i posebno staranje o čistoći kamena na šetalištu Pine.

Sekretarijat za inspekcijski i komunalni nadzor vrši redovne kontrole taksi prevoza iz domena svoje nadležnosti, takođe vrše se redovne kontrole privremenih objekata. Jednom ugostiteljskom objektu izrečen je prekršajni nalog u vrijednosti od 2200€ zbog prekoračenja ograničenja buke. Poseban fokus rada je na održavanju komunalnog reda na Aerodromu Tivat.

Načelnik Odjeljenja bezbjednosti Tivat Ivan Rakočević naglasio je da su patrole na terenu i da se posebno staraju o odvijanju saobraćaja u gradu, Evidentne su saobraćajne gužve na potezu od Aerodroma Tivat do centra grada. OB Tivat će Sekretarijatu za privredu Opštine Tivat uputiti i određene preporuke u smislu privremene promjene režima saobraćaja kako bi se rasteretio glavni magistralni put. Prema riječima direktora “Parking servisa” Slaviše Ognjanovića, evidentan je povećan broj korisnika parkinga, posebno na parking prostoru u Arsenalskoj ulici.

Po posljednjim podacima Turističke organizacije, u Tivtu boravi gotovo 7000 gostiju, što je 82% ostvarenog turističkog prometa iz 2019. Najveći broj turista dolazi sa prostora Srbije, Rusije, Ukrajine, BiH. Takođe, trenutno se sprovodi tradicionalna anketa turista. Neometano se odvija planirani kulturni i zabavni program.

Po riječima direktorice Doma zdravlja Tivat, dr Danice Stevović zdravstvena situacija u Tivtu je zadovoljavajuća. U Tivtu je trenutno 20 osoba kovid-pozitivno, od čega su sedam osoba strani državljani. Dato je ukupno 8869 vakcina protiv koronavirusa. Do sada je izvršeno 1088 PCR testiranja za strane državljane, a nešto više od 230 pacijenata prošlo je kroz turističku ambulantu.

Snabdijevanje vodom je uredno, a potrošnja je manja u odnosu na onu koja je bilježena u ljetnjim mjesecim 2019. Članovi Koordinacionog tima će sa pažnjom pratiti dalje odvijanje turističke sezone u Tivtu a naredni sastanak planira se za kraj jula.