Sinoć uhvaćeno 9 grla napuštene stoke

22 jul 2021

U sinoć sprovedenoj akciji uhvaćeno je još devet napuštenih grla stoke na prostoru nekadašnjeg poljoprivrednog dobra Montepranzo-Bokaprodukt. Ova grla su na već ustaljen način transportovana u karantin u Spužu.

Opština Tivat će prema zakonskoj proceduri, objaviti javni oglas, kako bi se mogući vlasnici uhvaćenih životinja javili da dokažu vlasništvo. Rok za prijavu i dokazivanje vlasništva je 15 dana od dana nalaska životinja. Lice koje dokaže pravo vlasništva snosi troškove transporta, smještaja i držanja životinja u karantinu. U slučaju da se vlasnik ne utvrdi, Opština Tivat će preuzeti dalje raspolaganje životinjama.

I dalje je otvoren poziv svim građanima da ukoliko mogu, a da pri tom ne ugrožavaju svoju imovinu i živote, uhvate grlo koje upadne na njihov posjed i pozovu opštinsku službu koja će ga preuzeti.

post slika