Održan seminar pod nazivom “Organizacija kupališta u 2016. godini”

28 apr 2016

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore, 26.04.2016. godine u hotelu "Splendid", bilo je domaćin seminara pod nazivom "Organizacija kupališta u 2016. godini". Seminar je bio namijenjen svim korisnicima kupališta, a u cilju blagovremene pripreme i organizacije kupališta za predstojeću turističku sezonu. Tokom dvočasovnog izlaganja, predstavnici Javnog preduzeća prezentovali su prisutnim korisnicima uslove i aktuelnosti vezane za korišćenje i organizaciju kupališta i privremenih objekata dok su predstavnici Opštinskih sekretarijata, nadležnih za izdavanje Odobrenja za obavljanje djelatnosti pružanja turističkih usluga na kupalištu, korisnike kupališta informisali o postupku pribavljanja potrebne dokumentacije.

Takođe, tokom seminara korisnicima je bio predstavljen i Program obuke i licenciranja spasilaca na plažama kao i međunarodni Program Plava zastavica sa mogućnošću prijave za dvogodišnju pilot fazu ovog Programa za nove korisnike. Zakupci plaža imali su i priliku da čuju najvažnije preporuke od nadležnih institucija uoči glavne turističke sezone. Njima su se pored direktora Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom, obratili i predstavnici opštinskih sekretarijata za finansije i komunalne djelatnosti, inspekcijskih službi, lučke kapetanije, NVO Ecom i Crvenog krsta, a odmah po završetku seminara u sali su organizovani panoi na kojima su izlagači zainteresovanim korisnicima pružali odgovore na pitanja i eventualne nedoumice vezane za organizaciju kupališta u predstojećoj sezoni. U ime Opštine Tivat seminaru je prisustvovao Savjetnik za turizam Zvonimir Dubravčić.

SEKRETARIJAT ZA FINANSIJE I EKONOMSKI RAZVOJ