ODRŽANA 10. MATURANTSKA PARADA U TIVTU

19 maj 2017

Tivatski maturanti iz Srednje mješovite škole “Mladost” i Srednje muzičke škole Tivat, njih malo manje od 100, danas su tačno u podne na tivatskim Pinima zaplesali veličanstveni ples “Quadrille” uz note Štrausa. Ovaj je događaj označio kraj njihovog srednjoškolskog obrazovanja.Maturanti su na taj način obilježili i jubilarnu 10. godinu učestvovanja našeg grada na “Quadrilla European Dance” festivalu i pridružili se kolegama iz 58 zemalja Evrope. Cilj je, kao i svake godine bio, oboriti Ginisov rekord u kategoriji najveći sinhronizovani ples na svijetu.

Obraćajući se maturantima sa školskog broda „Jadran“ predsjednica opštine Tivat Snežana Matijević pozdravila je prisutne riječima: „U ovom je plesu toliko simbolike. Najljepši taktovi za korake ka budućnosti. Plešemo zajedno sa cijelom Evropom, u istom trenutku, prelazeći tako rastojanja i prepreke, postajući svi zajedno dio boljeg svijeta koji ćete, sigurna sam, stvarati. Želim da u budućnosti, koja Vas čeka, budete jednako uspješni, jednako poletni, jednako srećni. Kao takvi bićete nada svih nas u bolje sjutra. Iz Tivta krećete, i koliko god daleko bili, lijepo je znati da Vas Tivat čeka.“
Učesnicima plesa obratili su se i direktorica JU SMŠ “Mladost”Jovanka Vujačić, direktorica JU “Muzička škola Tivat” Pina Bubanja i đak generacije Božidar Ašanin, čestitajući im na ostvarenim rezultatima i poželjevši im svijetlu budućnost.
“European Dance Festival Quadrilla” u ime sportsko-plesne federacije Slovenije organizovala je Opština Tivat - Sekretarijat za kulturu i društvene djelatnosti u saradnji sa JU SMŠ “Mladost”. Kako bi ples bio uspješan, maturanti su korake učili uz mentorstvo Verice Urošević, učiteljice plesa iz sportskog plesnog kluba “Bellisima”.

Maturanti2

Maturanti1