Okrugli sto „Decentralizacija u Crnoj Gori – gdje smo, a gdje treba da budemo?“

15 apr 2024

Okrugli sto pod nazivom „Decentralizacija u Crnoj Gori - gdje smo, a gdje treba da budemo?“ biće održan u Opštini Tivat u srijedu 17. aprila u 10 časova. Događaj se organizuje na inicijativu predsjednika SO Tivat Miljana Markovića, a u saradnji sa Zajednicom opština Crne Gore. Učešće na okruglom stolu su najavili predsjednici skupština i opština u Crnoj Gori, kao i eksperti iz regiona koji će govoriti o dobrim praksama susjednih zemalja.

Zbog važnosti teme, prisustvo su najavili i brojni ambasadori u Crnoj Gori, kao i njihovi predstavnici.

U susret izradi novog Zakona o lokalnoj samoupravi, ovaj događaj ima za cilj okupljanje predstavnika lokalne samouprave kako bi se identifikovali izazovi sa kojima se suočava lokalna zajednica, te da kroz prezentovanje iskustava sa lokalnog i centralnog nivoa iz zemlje i regiona dodatno imenuje važne segmente rada lokalne samouprave. Okrugli sto će omogućiti diskusije o trenutnom stanju decentralizacije u našoj zemlji kao i o pespektivama za dalji razvoj ovog procesa kroz iznošenje stavova i konstruktivnih sugestija.